Rekonstrukce koupelen

Nová a moderní koupelna od profesionálů

Nejste spokojeni se svou starou koupelnou a přemýšlíte o nové? Pak jste na správním místě! Zajistíme návrh, přes kvalitní vybavení až po spolehlivé řemeslníky. Pomůžeme vám splnit si sen o moderní koupelně.

Koupelna by měla zcela splňovat Vaše požadavky na funkčnost a estetickou stránku. Dnes se dá vybrat z celé řady materiálů, ale né všechny jsou vhodné pro Vaši koupelnu. Poradíme Vám a po konzultaci s Vámi nabídneme nejlepší možné řešení.

V rámci rekonstrukce koupelny zajistíme veškeré související práce:

Z časového hlediska je pro zákazníka velice důležité, aby při rekonstrukci práce na sebe navazovaly. Zákazník je přítomností a pohybem pracovníků v domě částečně omezen, a proto se snažíme klientovi vyhovět co nejvíce.

Na co myslet při rekonstrukci koupelny

V koupelně je důležité nepořizovat mnoho rozdílných kusů, které se špatně kombinují. Osvědčenou praxí je vybírat od jedné značky a série, vše pak bude správně pasovat a lahodit oku. Kolekce jsou sestaveny tak, aby jednotlivé komponenty souzněly stylově i barevně.

Obklady či dlažbu vybíráme podle velikosti koupelny a ostatního vybavení. Pro menší prostory se hodí světlejší tóny a velké plochy zrcadel. Koupelnu totiž opticky zvětší. Určitě nevybíráme jen podle katalogu, ale je lepší výrobky si prohlédnout naživo. Jedině tak poznáme strukturu povrchu a skutečné barvy, které jsou v tiskové podobě zkreslené.

Položíme si praktické otázky: kolik osob koupelnu aktivně užívá, jaké mají potřeby, věk? Kolik úložných prostor potřebujeme? To nám hodně napoví, protože namísto designového kousku zvolíme raději skříňku s pěti zásuvkami apod. Také je dobré zamyslet se, zda není vhoné použít dvojumyvadlo, protože se tím zrychlí ranní proces hygieny.

Vana nebo sprcha? WC zvlášť nebo jako součástí koupelny?

Nejvíce rodinných debat se točí kolem sprchy a vany. Co si vybrat? Jestliže je koupelna velká, tak přijde určitě vhod obojí. Sprchový kout šetří místo, sprchování je zdravější a také levnější. Doporučujeme zvolit ruční i hlavovou sprchu, členové rodiny mají různé preference (muži namočí při sprchování hlavu, ženy ne). Chceme-li relax v bublinkách nebo když máme děti, tak zvítězí vana. Se zástěnou získá i funkci sprchy. Vybírejte ergonomicky tvarovanou a speciálně určenou pro malé koupelny.

Zda bude toaleta součástí koupelny, nebo ne, záleží na mnoha věcech. Někomu je tato představa nepříjemná a místnosti oddělí. Jiný zase zajásá nad společným větším prostorem a tuto možnost uvítá. V každém případě je dobré poradit se s odborníkem. Ten zhodnotí, zda máme v koupelně dostatečně nosnou stěnu pro případ závěsné toalety (problém v paneláku). Zvolí i vhodnou variantu uchycení a pomůže s vyřešením odpadu.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY
A ODBORNÉ PORADENSTVÍ
certifikované pracovní postupy

Stavební firma TIMO profistavby s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami spojenými s pozemním stavitelstvím. Od vytvoření investičních záměrů, přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci či s ní spojenou inženýrskou činností. Vyšli jsme z kolektivu zkušených technických pracovníků z velkých nadnárodních stavebních společností.

Víme co děláme a kam směřujeme.