Pokrývačské práce

Zabýváme se dodávkou střešních krytin a realizujeme jejich pokládku.

Pro pokrytí šikmých střech nabízíme širokou škálu kvalitních pálených a betonových krytin. Nabízíme také méně tradiční vkláknocementové krytiny s vysokou odolností, nebo také plechové krytiny. Další vhodnou krytinou pro šikmé střechy jsou asfaltové šindele, které se vyznačují vyšší odolností. Díky nižší hmotnosti je možné použít lehčí střešní konstrukci a výrazně snížit finanční rozpočet. Před montáží střešní krytiny Vám nabídneme širokou škálu druhů od renomovaných výrobců, poradíme který typ by se hodil na vaši konkrétní stavbu. Rovněž doporučíme veškerá nutná příslušenství - izolaci, difuzní fólie, bezpečnostní prvky, odvětrání, sněhové zábrany či okapový systém.

Pokrývačské práce, které poskytujeme, zahrnují také izolaci plochých střech tavitelnými hydroizolačními pásy. Jsme odborníky nejen na pokrývačské práce, ale zároveň dodáváme a montujeme střešní okna Velux, Fakro a Roto.

Kdy rekonstruovat střechu a na co si dát pozor

Jaká je vhodná doba na výměnu střechy? Snaha co nejvíce ušetřit se někdy v některých případech nemusí vyplatit. U rekonstrukce střechy to platí dvojnásob. Šetření by rozhodně nemělo být na úkor kvality střechy, která chrání celý dům po desítky let. Vybírat bychom měli kvalitní značkové materiály a ověřené pokrývačské firmy. Důležité je použít i originální střešní doplňky dodávané přímo výrobcem.

Jak poznat, že bychom měli stávající střechu vyměnit? Určitě to bude v momentě, jakmile nebude plnit svoji funkci. Tedy pokud do střechy "zatéká" a tím se poškozuje střešní konstrukce. Dalším důvodem může být ukončená životnost střechy. Pak hrozí účinkem povětrnostních vlivů její poškození. Důvod může být i estetický, pokud se vám stávající krytina nelíbí a chcete ji sladit např. s barvou fasády.

Vzhledem k tomu, že se při rekonstrukci demontuje stará krytina a dům zůstává po určitou dobu nechráněn, je vhodné rekonstrukci provádět za vhodných klimatických podmínek. Nemělo by pršet a sněžit, proto nejvhodnějším obdobím je čas od března do listopadu, ale ani to není zárukou.

Pár tipů, které se budou hodit při výstavbě či rekonstrukci střechy

Zajistěte dostatečné odvětrávání - Při výstavbě či rekonstrukci střechy je nutné zohlednit především klimatické vlivy, jako jsou teplota a vlhkost vzduchu, sluneční záření, zatížení větrem nebo intenzita atmosférických srážek. Střešní konstrukce musí být dostatečně větraná, buď za pomoci půdního prostoru, nebo dvouplášťového systému. Díky tomu zajistíte snadné odpařování vodních par, zamezíte vzniku korozí, plísní a navlhávání okolního prostoru.

Snižte energetické výdaje - Funkční střecha musí odvádět vlhkost a také co nejvíce snižovat energetické výdaje. Jako ochrana proti vlhkosti se využívá difuzní fólie, která propouští páru ze spodních vrstev nahoru a zároveň zamezí vodě dostat se zpět. Jako tepelná izolační vrstva slouží minerální tepelná izolace, vláknité desky, polystyrén, pěnové sklo nebo lehčený beton. Oblíbené jsou sendvičové panely.

Vyberte vhodnou krytinu v závislosti na konkrétní stavby a místu - Při volbě střechy lze vybírat ze dvou variant – plochá nebo šikmá. Výběr záleží na záměru architekta, finančních možnostech i rázu okolní krajiny. Při volbě střešní krytiny rozhoduje řada pravidel, jako je druh stavby, lokalita a pro ni charakteristické atmosférické podmínky, typ a tvar střešní konstrukce i finanční stránka. Na výběr je z několika variant. Tou nejoblíbenější jsou stále pálené tašky, které jsou ale nevhodné pro střechy, jejichž sklon je menší než 20 stupňů. Pro střechy s nízkým spádem i šikmé střechy je přitom velmi vhodná také plechová krytina, která nosnou konstrukci nezatíží tolik jako jiné typy pláště.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY
A ODBORNÉ PORADENSTVÍ
certifikované pracovní postupy

Stavební firma TIMO profistavby s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami spojenými s pozemním stavitelstvím. Od vytvoření investičních záměrů, přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci či s ní spojenou inženýrskou činností. Vyšli jsme z kolektivu zkušených technických pracovníků z velkých nadnárodních stavebních společností.

Víme co děláme a kam směřujeme.