Podlahy, malování bytů

Podlahové krytiny jsou podstatnou částí bydlení, jejich kvalita se pozná až po letech používání

Při rekonstrukci interiéru zpravidla uvažujete i o nové podlahové krytině. V dnešní době je široká nabídka různých typů, dezénů a barevných odstínů podlah. Podlaha patří mezi velice intenzivně využívanou část každého domu, proto je velice důležité nepodceňovat její výběr. Správně zvolená podlahová krytina by měla sloužit dlouhou řadu let.

Při výběru podlahové krytiny bychom se měli zaměřit na následující faktory:

Nabízíme dodávku a podkládku různých typů podlahových krytin:

Dřevěné podlahy– výborné mechanické a izolační vlastnosti, schopnost opakovaných renovací

Laminátové podlahy– levnější náhražka dřevěných podlah, která je vhodná do všech interiérů. Výhodou je velký výběr vzorů a odstínů, vysoká tvrdost a otěruvzdornost. Nevýhodou laminátové podlahy je nižší odolnost proti vlhkosti. Dále ji nelze renovovat broušením či lakováním jako u dřevěných podlah, ale lze jednoduše jednotlivé díly vyměnit za nové.

Korkové podlahy-  disponují výbornou tepelnou a zvukovou izolací, měkkým povrchem, pružností, tvarovou stálostí, snadnou údržbou a nízkou cenou. Nevýhodou je malá mechanická odolnost, a proto se nehodní do mechanicky namáhaných provozů. Dále korkové podlahy nelze renovovat, ale jde snadno vyměnit celá podlaha.

Bambusové podlahy– vyrobeny z přírodního materiálu. Velkou výhodou je tvrdost bambusu, odolnost proti opotřebení a není nutná povrchová úprava.

Podlahy z linolea – podlaha, která disponuje výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Další výhody jsou snadná údržba, nízká cena, velká pružnost nebo tvrdost (dle požadavků) a dlouhá životnost. Tyto podlahy jsou považovány za hygienické podlahové krytiny a vhodné pro alergiky. A proto jsou doporučovány pro montáž do objektů s vysokým shromažďováním lidí (lékaři, školky, školy, jídelny ale i kanceláře a domácnosti). Nevýhodou je malá odolnost proti pořezání ostrým předmětem.

Vinylové podlahy– tyto podlahy jsou vyrobeny z PVC. Disponují výbornou tepelnou i zvukovou izolací, měkkým povrchem, pružností, tvarovou stálostí a snadnou údržbou. Nevýhodou těchto podlah je malá mechanická odolnost a nelze je renovovat (lze snadno a rychle vyměnit celou podlahu).

Kamenné podlahy– tyto podlahy disponují oproti ostatním materiálům podlahovin nejvyšším únosným zatížením a nejmenším opotřebením. Kamenné podlahy odolávají vlhkosti a vysokým teplotám. Tato podlaha je vhodná pro podlahové vytápění. Kamenná podlaha je jeden z nejhygieničtějších materiálů, je pachově neutrální, a proto je vhodná pro alergiky a astmatiky. Nevýhodou je nízká odolnost proti mrazu, který může podlahu vážně poškodit.

Betonové podlahy– nejpoužívanější způsob realizace podlah v rodinných a bytových domech. Výhodou je rychlost a cena výstavby. Betonové podlahy lze použít i pro balkóny, dílny, garáže atd. Jsou vhodné i pro podlahové vytápění.

 

Malby, nátěry

Naše firma zabývá také malbami a nátěry. Zrealizujeme kompletní vymalování bytu či domu v barevném provedení dle zadání majitele, včetně následného úklidu.
 

KOMPLEXNÍ SLUŽBY
A ODBORNÉ PORADENSTVÍ
certifikované pracovní postupy

Stavební firma TIMO profistavby s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami spojenými s pozemním stavitelstvím. Od vytvoření investičních záměrů, přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci či s ní spojenou inženýrskou činností. Vyšli jsme z kolektivu zkušených technických pracovníků z velkých nadnárodních stavebních společností.

Víme co děláme a kam směřujeme.