Plastová okna

Navzdory výhodné ceně jsou plastová okna velmi kvalitní a špičkové plastové profily splňují nejnáročnější technické požadavky.

Velký výběr profilů s různou stavební hloubkou, počtem komor, sklem, dekorem a příslušenstvím – v kombinaci s dlouhou životností a snadnou údržbou – dělají z plastových oken ideální volbu pro většinu staveb. Plastová okna jsou lehčí než dřevěná, a přitom pevnější a odolnější vůči klimatickým jevům. Nemusíte si tedy dělat starosti s vlhkostí ani údržbou. Široká nabídka plastových profilů umožňuje zvolit okna podle vašich požadavků na izolační vlastnosti, design a technické provedení. Vybírat můžete z mnoha dekorů, včetně věrných imitací dřeva nebo hliníku. Mechanická pevnost plastových křídel vyhovuje u většiny velikostí.

Naše společnost dodává na stavby pouze plastová okna od ověřených českých nebo německých výrobců. Za jejich kvalitu ručíme. Vzhledem k velkému výběru plastových oken na trhu doporučíme konkrétní typ přesně na Vaši stavbu, tak aby okenní profily plnily svou funkci z hlediska tepelných a zvukově-izolačních vlastností a zároveň jsme dosáhli maximální finanční úspory.

Na rekonstrukci rodinného nebo bytového domu můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, která sníží jeho energetickou náročnost o předepsané hodnoty. Snížení energetické náročnosti lze mj. dosáhnout i výměnou oken a vchodových dveří. Dotace se poskytují nejen na rekonstrukci, ale i na výstavbu nového rodinného domu v min. nízkoenergetickém standardu. Jeho dosažení je bez kvalitních oken a dveří nemyslitelné. Obecně platí, že kvalitnější okna a dveře umožní vyšší energetické úspory, a tedy i vyšší dotace. Ty se mohou rovnat až 50 % výdajů vynaložených na technologie, které se na snížení energetické náročnosti podílejí. Program je aktivní do konce roku 2021.

Jak vybrat plastová okna?

Pořízení nových oken a dveří představuje nezanedbatelný výdaj. Základním kritériem výběru dodavatele proto musí být – vedle přijatelné ceny – kvalita výrobků, montáže i služeb, především servisních. Nekvalitní okna nebo dveře mohou nepříjemně překvapit vysokými úniky tepla, častými pozáručními opravami nebo nutností předčasné výměny.

Výměna starých oken a dveří za nové přinese vyšší užitnou hodnotu a výraznou úsporu nákladů na topení či klimatizaci v průběhu mnoha dalších let. Obdobné přínosy lze očekávat i od oken a dveří v novostavbě. Zásadním rozhodnutím je proto volba prověřeného, spolehlivého dodavatele.

Naše firma má již více než 20 let zkušeností s dodávkou a servisem plastových oken. Představíme Vám výrobce, jejich tradice, historii a pozitivní reference o výrobě, montáži a servisu oken těch typů, které poptáváte. Pečlivě prostudujte technické parametry uvažovaných oken a dveří. Neváhejte se zeptat na všechno, čemu nerozumíte. Přečtěte si o veličinách, které popisují tepelně izolační vlastnosti oken a dveří, a sledujte, zda vám prodejce předkládá správné parametry. S odbornými termíny Vám rádi pomůžeme. Při správné údržbě musí okna a dveře fungovat i poté, co jim skončí záruční doba. Je zásadně důležité, abyste se po celou dobu jejich životnosti mohli spolehnout na pružný odborný servis.

Naše společnost garantuje odborný dlouhodobý servis na námi dodávané okna či dveře a rádi Vám poskytneme detailní informace o výrobcích.

Jaké profily jsou nejoblíbenější?

Nejoblíbenější volbou zákazníků je cenově příznivý 7komorový profil české výroby RI OPTIMAL Line 3D se 3 těsněními a trojsklem nebo 6komorový německý profil SALAMANDER blueEvolution 82MD. Oba splňují vysoké nároky na úsporu energií a jsou vhodné pro všechny typy obytných staveb. Nicméně v nabídce velký počet profilů a výběr volíme až na základě konrkétních požadavků Vaší stavby.

Společné vlastnosti námi dodávaných profilů:

KOMPLEXNÍ SLUŽBY
A ODBORNÉ PORADENSTVÍ
certifikované pracovní postupy

Stavební firma TIMO profistavby s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami spojenými s pozemním stavitelstvím. Od vytvoření investičních záměrů, přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci či s ní spojenou inženýrskou činností. Vyšli jsme z kolektivu zkušených technických pracovníků z velkých nadnárodních stavebních společností.

Víme co děláme a kam směřujeme.