Provětrávané fasády

Provětrávaná fasáda znamená zdravější, úspornější a modernější bydlení. Je to investice, která se pozitivně promítne do celkové hodnoty objektu.

Provětrávaná fasáda je v podstatě druhem vnějšího zateplení. Oproti klasickému zateplení polystyrenem ale funguje na úplně jiném principu. Jedná se o tzv. bezkontaktní zateplení domu, kdy je mezi tepelným izolantem (nejčastěji minerální vatou) a fasádními deskami vzduchová mezera, která díky komínovému efektu (proudění vzduchu) pomáhá odvádět vlhkost z celé konstrukce domu. Zabraňuje tak tvorbě plísní uvnitř domu a zároveň konstrukci aktivně vysouší.
 

Výhody provětrávané fasády

Skladba provětrávané fasády a použité materiály

Použité materiály hrají v provětrávaných fasádách zásadní roli. První částí provětrávané fasády je tepelná izolace. Používáme vždy kvalitní minerální vatu. Nejenže má skvělé tepelně-izolační vlastnosti, ale také splňuje veškeré požární normy. Výhodou minerální vaty je její dobrá tvarovatelnost - skvěle se přizpůsobí roštu. Zateplíme tak každý milimetr fasády a nikde nezůstávají holá místa. Desky minerální vaty připevňujeme do konstrukce domu. 

Druhou součástí provětrávané fasády je nosný rošt. Neslouží pouze k tomu, abychom na něj upevnili fasádní desky, ale přenáší zatížení těchto desek a tlak větru do budovy. Tím zajišťuje stabilitu pohledové části fasády. Používáme systém hliníkových roštů, protože je odolný, stabilní a flexibilní.

Třetí částí provětrávané fasády jsou samozřejmě fasádní desky. Existuje několik typů obkladů, které vybíráme podle prostředí, ve kterém objekt stojí (podnebí, vyšší zátěž, prašnost, riziko znečištění, pravděpodobnost růstu mechů apod). Doporučujeme poradit se vždy s odborníkem.

Druhy provětrávaných fasád

Nezávazná poptávka

KOMPLEXNÍ SLUŽBY
A ODBORNÉ PORADENSTVÍ
certifikované pracovní postupy

Stavební firma TIMO profistavby s.r.o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami spojenými s pozemním stavitelstvím. Od vytvoření investičních záměrů, přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci či s ní spojenou inženýrskou činností. Vyšli jsme z kolektivu zkušených technických pracovníků z velkých nadnárodních stavebních společností.

Víme co děláme a kam směřujeme.